MENY

Lærere ved Fakultet for utøvende kunstfag

Ved Fakultet for utøvende kunstfag er det mellom 70 og 80 ansatte. Det er både faglige, vitenskapelige og administrativt ansatte, timelærere, gjestelærere, gjestekoreografer med flere.

 

Her får du en oversikt over hvem av våre lærere som underviser i utøvende fag for studieåret 2017/2018.  Ønsker du å lese mer om hver enkelt lærer, eller finne ut hvem som underviser i musikkteori, lytting og gehør? Se vår nettside med presentasjoner av alle fakultetets ansatte.

Lærere – klassisk musikk 
Arnstad, Mette (skuespillertrening vokal) 
Arseniev, Dmitry (fagott) 
Austvik, Vidar (fløyte) 
Cruz, Fernando (klaver, akkompagnement) 
Dahl, Ole Kristian (fagott) 
Eliseev, Igor (kontrabass) 
Eriksen, Erling Ragnar (klaver) 
Farr, Paul (horn) 
Gourvennec, Ghislain (cembalo) 
Grong, Øyvind (tuba) 
Hagen, Odin (trompet) 
Harris, Carole Marie (kammermusikk) 
Hopkins, Ilmari (cello) 
Kartveit, Håkon (pauker) 
Kullberg, Jakob (cello) 
Larsen, Erik Niord (obo) 
Løken, Bjørn (slagverk) 
Nisbeth, Ellen (bratsj, kammermusikk) 
Norberg- Schulz, Elizabeth (sang) 
Opdal, Liv (cello) 
Rabrenovic, Milan (akkompagnement) 
Ricquebourg, Bastien (slagverk) 
Röhm, Daniel (klaver, kammermusikk, akkompagnement) 
Smith, Bettina (sang) 
Svensen, Per Kristian (trombone, messing) 
Tangen, Hans Petter (akkompagnement) 
Vestly, Håkon (klarinett) 
Vikøren, Vidar (orgel) 

Lærere – dirigering 
Eikaas, Harald (digitale dirigentstudier) 
Grong, Birgitte (digitale skolekorpsstudier) 
Korsgård, Trond (dirigering hovedinstrument, digitale skolekorpsstudier) 
Larsen, Peter Ettrup (dirigering hovedinstrument, digitale dirigentstudier) 
Wensberg, Morten (forskningsfri 2017-2019) 

Lærere – jazz/improvisasjonsmusikk 
Brackeva, Dominique Jose (trombone) 
Brasel, Wayne (gitar) 
Brækhus, Stein Inge (perkusjon. ensemble) 
Folkvord, Svein (ensemble) 
Herstad, Svein Olav (piano, ensemble) 
Johansen, Tore (trompet, Bjergsted Jazzensemble) 
Kaasbøll, Anita (vokal) 
Onarheim, Theodor Barsnes (bass, ensemble) 
Seim, Gunhild (jazzmetodikk) 
Torstrup, Thomas (ensemble) 
Yttredal, Tor (saksofon, blås, ensemble) 
Zanussi, Per (bass, ensemble) 
Aasland, Erlend (banjo) 

Lærere – dans 
Akselsen, Anne- Linn (dans) 
Austbø, Keilen (dans) 
Bauer- Nilsen, Birgitte (koreografi) 
Dybwik, Siri (dans, koreografi) 
Gisselgård, Isabell (dans) 
Gonzalez, Annemariet (dans) 
Mathisen, Marie Ronold (improvisasjon) 
Symington, Leith (dans) 
Yakira, Hagit (dans, koreografi)