MENY

Universitetsledelsen ved UiS

Ledergruppa ved universitetet består av rektor, prorektor, universitetsdirektør, strategi- og kommunikasjonsdirektør, forsknings- og innovasjonsdirektør, dekanene ved de seks fakultetene og direktøren ved Arkeologisk museum.

  • UiS-rektor Marit Boyesen

    Rektor

    Rektor ved Universitetet i Stavanger er Marit Boyesen, og hun er gjenvalgt for perioden 2016–2019.

    E-post: marit.boyesen@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 02
    Mobil: 997 17 439

  • Dag Husebø

    Prorektor

    Dag Husebø er prorektor ved Universitetet i Stavanger, og valgt for perioden 2016–2019.

    E-post: dag.husebo@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 85
    Mobil: 475 10 826

  • Universitetsdirektør Ole Ringdal

    Universitetsdirektør

    Ole Ringdal er universitetsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: ole.ringdal@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 01
    Mobil: 482 56 960

  • Strategi- og kommunikasjonsdirektør Anne Selnes

    Strategi- og kommunikasjonsdirektør

    Anne Selnes er strategi- og kommunikasjonsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: anne.selnes@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 15
    Mobil: 951 96 107

  • Troels Jacobsen, direktør for forskning og innovasjon ved UiS

    Forsknings- og innovasjonsdirektør

    Troels Jacobsen er forsknings- og innovasjonsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: troels.jacobsen@uis.no 
    Tlf: 51 83 30 63
    Mobil: 907 83 101

  • Museumsdirektør Ole Madsen ved Arkeologisk museum

    Museumsdirektør

    Ole Madsen er museumsdirektør ved Arkeologisk museum.

    E-post: ole.madsen@uis.no
    Tlf.: 51 83 26 23
    Mobil: 409 21 287

  • Elaine Munthe er dekan ved Det humanistiske fakultet

    Dekan ved Fakultet for utdanningsvitenskap og humaniora

    Elaine Munthe er dekan ved Fakultet for utdanningsvitenskap og humaniora ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: elaine.munthe@uis.no
    Tlf.: 51 83 35 30
    Mobil: 402 40 252

  • Dekan Gro Ellen Mathisen ved Det samfunnsvitenskapelige fakultet

    Dekan ved Det samfunnsvitenskapelige fakultet

    Gro Ellen Mathisen er dekan ved Det samfunnsvitenskapelige fakultet ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: gro.e.mathisen@uis.no 
    Tlf.: 51 83 37 69 
    Mobil: 41 47 11 27

  • Dekan Øystein Lund Bø ved Det teknisk-naturvitenskapelige fakultet

    Dekan ved Det teknisk-naturvitenskapelige fakultet

    Øystein Lund Bø er dekan ved Det teknisk-naturvitenskapelige fakultet ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: oystein.l.bo@uis.no
    Tlf.: 51 83 17 01
    Mobil: 974 09 612

  • Kristin Akerjordet, Dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet.

    Dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet

    Kristin Akerjordet er dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet.

    E-post: kristin.akerjordet@uis.no
    Tlf.: 51 83 41 09 
    Mobil: 976 84 581

  • Jens Torolf Larsen, vikarierende dekan ved Fakultet for utøvende kunstfag.

    Dekan ved Fakultet for utøvende kunstfag

    Jens Torolf Larsen er vikarierende dekan ved Fakultet for utøvende kunstfag.

    E-post: jens.t.larsen@uis.no
    Tlf.: 51 83 40 24 
    Mobil: 982 20 796

  • Bjarte Ravndal, dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Bjarte Ravndal er dekan ved Handelshøgskolen ved UiS. 

    E-post: bjarte.ravndal@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 93 
    Mobil: 975 42 309