MENY

Universitetsleiinga ved UiS

Leiargruppa ved universitetet består av rektor, prorektor, universitetsdirektør, strategi- og kommunikasjonsdirektør, forskings- og innovasjonsdirektør, dekanane ved de seks fakulteta og direktøren ved Arkeologisk museum.

  • UiS-rektor Marit Boyesen

    Rektor

    Rektor ved Universitetet i Stavanger er Marit Boyesen, og ho er attvald for perioden 2016–2019.

    E-post: marit.boyesen@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 02
    Mobil: 997 17 439

  • Dag Husebø

    Prorektor

    Dag Husebø er prorektor ved Universitetet i Stavanger, og vald for perioden 2016–2019.

    E-post: dag.husebo@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 85
    Mobil: 475 10 826

  • Universitetsdirektør Ole Ringdal

    Universitetsdirektør

    Ole Ringdal er universitetsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: ole.ringdal@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 01
    Mobil: 482 56 960

  • Strategi- og kommunikasjonsdirektør Anne Selnes

    Strategi- og kommunikasjonsdirektør

    Anne Selnes er strategi- og kommunikasjonsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: anne.selnes@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 15
    Mobil: 951 96 107

  • Troels Jacobsen, direktør for forskning og innovasjon ved UiS

    Forskings- og innovasjonsdirektør

    Troels Jacobsen er forskings- og innovasjonsdirektør ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: troels.jacobsen@uis.no 
    Tlf: 51 83 30 63
    Mobil: 907 83 101

  • Museumsdirektør Ole Madsen ved Arkeologisk museum

    Museumsdirektør

    Ole Madsen er museumsdirektør ved Arkeologisk museum.

    E-post: ole.madsen@uis.no
    Tlf.: 51 83 26 23
    Mobil: 409 21 287

  • Elaine Munthe er dekan ved Det humanistiske fakultet

    Dekan ved Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora

    Elaine Munthe er dekan ved Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: elaine.munthe@uis.no
    Tlf.: 51 83 35 30
    Mobil: 402 40 252

  • Dekan Gro Ellen Mathisen ved Det samfunnsvitenskapelige fakultet

    Dekan ved Det samfunnsvitskapelege fakultet

    Gro Ellen Mathisen er dekan ved Det samfunnsvitskapelege fakultet ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: gro.e.mathisen@uis.no 
    Tlf.: 51 83 37 69 
    Mobil: 41 47 11 27

  • Dekan Øystein Lund Bø ved Det teknisk-naturvitenskapelige fakultet

    Dekan ved Det teknisk-naturvitskapelege fakultet

    Øystein Lund Bø er dekan ved Det teknisk-naturvitskapelege fakultet ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: oystein.l.bo@uis.no
    Tlf.: 51 83 17 01
    Mobil: 974 09 612

  • Kristin Akerjordet, Dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet.

    Dekan ved Det helsevitskapelege fakultet

    Kristin Akerjordet er dekan ved Det helsevitskapelege fakultet.

    E-post: kristin.akerjordet@uis.no
    Tlf.: 51 83 41 09 
    Mobil: 976 84 581

  • Morten Wensberg, dekan ved Fakultet for utøvende kunstfag.

    Dekan ved Fakultet for utøvande kunstfag

    Morten Wensberg er dekan ved Fakultet for utøvande kunstfag.

    E-post: morten.wensberg@uis.no
    Tlf.: 51 83 40 76 
    Mobil: 926 11 212

  • Bjarte Ravndal, dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Bjarte Ravndal er dekan ved Handelshøgskolen ved UiS. 

    E-post: bjarte.ravndal@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 93 
    Mobil: 975 42 309