Studenter leser utendørs

Hotell og reiseliv


Vi gratulerer Norsk hotellhøgskole som feirer 100 år i 2012!

Norsk hotellhøgskole (NHS) ble etablert i 1912, og er verdens nest eldste utdanningsinstitusjon innenfor hotell og reiseliv med et spesialrettet bachelor- og masterprogram innenfor hotell- og reiselivsledelse.

Hotell- og reiselivsnæringen er en av verdens hurtigst voksende næringer, og er ett av hovedområdene som Norge skal livnære seg av den dagen oljen tar slutt. Næringen har i framtiden behov for mange engasjerte, dyktige og kreative medarbeidere.

Norsk hotellhøgskole legger til rette for at du som student skal få allsidig kunnskap innenfor hotell- eller reiselivsledelse. Det kan være vertskap, hotelldrift, opplevelse- og reisemålsutvikling. I tillegg kommer service, markedsføring, juss, økonomi og ledelse.

Det er inngått et spennende samarbeid med Disney World og Leading Hotel Schools of the World, noe som gir deg mulighet for praksisplass i noen av verdens beste servicebedrifter – både før og etter studiet. Utdanningene er skreddersydd for fremtidige lederjobber innenfor servicerelaterte næringer, både på bachelor og masternivå.

Forskningsmiljøet ved Norsk hotellhøgskole er det største i Norden innenfor hotelledelse og reiselivsledelse, noe som sikrer høy kvalitet i studieløpene. Utdanningen er lagt opp i nært samarbeid med hotell- og reiselivsbransjen.
Aktuelle masterstudier etter fullført bachelor i reiselivsledelse eller hotelledelse er Internasjonal hotell- og reiselivsledelse, og .

Norsk hotellhøgskole sertifiserer også studenter for etablererprøven*.

 

 

 

* Etablererprøven er en flervalgsprøve som prøver kandidatens kunnskaper om økonomistyring og lovgivning av betydning for drift av serveringssteder, som er krav for jobb som daglig leder i serveringsvirksomheter.




Sist oppdatert av Anja Kristine Knutsen (14.12.2011)

Skriv ut artikkel print
HER FINNER DU OSS

Besøksadresse:
Ellen og Axel Lunds hus

Telefon: 51 83 37 00
Telefaks: 51 83 37 50

Norsk hotellhøgskole

Kart over universitetsområdet