State University of New York College at Brockport

State University of New York at Brockport (SUNY Brockport) ligger i Rochester, staten New York, kun én time fra Niagara Falls. Rochester-området er kåret til et av Amerikas beste steder å bo.

Informasjon om utdanningsinstitusjonen

SUNY Brockport ble etablert i 1835, og har i dag rundt 7000 laveregradsstudenter. Det er et liberal arts college med hovedvekt på undervisning på laveregradsnivå.

Brockport er et lite tettsted, men ligger kun 20 minutter fra Rochester, som har rundt 220.000 innbyggere. Avstanden til New York City er rundt 5 timer med bil, eller en knapp time med fly.

Universitetet i Stavanger har en utvekslingsavtale med SUNY Brockport som er åpen for alle studieprogram som finner relevant fagtilbud.

Undervisningsspråk

Engelsk.

Krav om språkkunnskaper

Brockport har ingen språkkrav, men UiS forventer at du har karakteren 4 eller bedre i engelsk fra videregående skole, eller på annet vis kan dokumentere gode engelskkunnskaper.

Karakterkrav

SUNY Brockport krever at søkere har rundt karakter C i snitt fra UiS.

Antall utvekslingsplasser totalt

Det varierer, men Brockport kan ta imot noen skolepengebetalende studenter hvert semester.

Antall friplasser per semester

Vanligvis har 2 studenter innen dans førsteprioritet. Gratisplassene gjelder kun for bachelorstudenter.

Informasjon om skolepenger

Cost of Attendance

Eksempel fra tidligere:

Bachelorstudenter: $8,160 (2015). Dette er en rabattert pris for UiS-studenter.

Masterstudenter: $10,095 (2015).

Vi tar forbehold om at endringer kan forekomme på kort varsel.

OBS! I tillegg til selve skolepengene må man også betale avgifter på rundt $1,400. Denne summen er også med forbehold om endringer.

Stipendmuligheter

Ingen kjente stipendmuligheter utover støtten fra Lånekassen.

Semesterorganisering

Høstsemesteret går fra rundt 25. august til rundt 20. desember.

Vårsemesteret går fra rundt 25. januar til rundt 25. mai.

Detaljert akademisk kalender.

Valg av emner

Course catalog.

Mer detaljerte emnebeskrivelser fås på forepørsel.

Merk at emner på 100-nivå ikke blir godkjent.

Sjekk også timeplaner for de enkelte emnene for å se hvilke emner som undervises høst og vår.

Studiepoeng i utlandet

30 studiepoeng = 15 credits (på bachelornivå).

Bolig

Internasjonale studenter må bo på campus. Det er også obligatorisk med en såkalt Meal Plan. Les mer under Student Life på nettsiden.

Visum

Alle som skal studere i USA må ha visum.

Les her for mer informasjon om studentvisum til USA.

Flere spørsmål?