MENY

Medier, journalistikk og fjernsynsproduksjon

Lurer du på noe innenfor mediefag? Våre eksperter har et bredt nedslagsfelt innenfor fagområdet.

Førsteamanuensis Turid Borgen
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: TV og TV-nyheter, (nett)video, multimedia, storytelling, medieledelse, journalistikk, dokumentar
Telefon: 51 83 16 88
E-post: turid.borgen@uis.no

Professor Terje Hillesund
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Medievitenskap, internett, e-bøker, digital lesing

Telefon: 51 83 16 41
E-post: terje.hillesund@uis.no

Universitetslektor Torfinn Ingeborgrud
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Fjernsynsproduksjon, flerkameraproduksjon, foto.
Telefon: 51 83 20 52 / mobil 90 83 27 07
E-post: torfinn.ingeborgrud@uis.no 

Universitetslektor Espen Reiss Mathiesen
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Digital publisering, aviser og avisøkonomi, annonseblokkering, nettpublisering, bibliotek og databaser, multimedier, journalistikk, medieutvikling, seiling, hunder og gamle Porscher. 
Telefon: 51 83 15 36 / mobil 91 59 30 41
E-post: espen.r.mathiesen@uis.no

Universitetslektor Margareth Pollestad
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Prosjektutvikling for media, produksjonsplanlegging, flerkameraproduksjon
Telefon: 51 83 16 09 / mobil 95 05 13 37
E-post: margareth.pollestad@uis.no

Professor Helle Sjøvaag
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Journalistikk, nyhetsbildet, aviser inkludert lokalaviser og regionaviser. Fjernsynsnyheter, allmennkringkasting, NRK og TV2. mediemangfold, mediepolitikk og medieregulering. Digitalisering. Mediebildet og bransjeforhold.
Telefon: 51 83 27 39 / 98 44 19 89
E-post: helle.sjovaag@uis.no

Professor Hallgeir Skretting
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Fjernsynsteknikk, dokumentarfilm, digital videoteknikk
Telefon: 51 83 16 73 / mobil 99 50 11 22
E-post: hallgeir.skretting@uis.no

Universitetslektor Sigmund Trageton
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Fjernsynsproduksjon, fortellerteknikk, foto, film redigering/klipp, dokumentarteori, teknologiutvikling og sosiale medier.
Telefon: 51 83 15 30 / mobil 99 73 77 37
E-post: sigmund.trageton@uis.no

Førsteamanuensis Hans Eirik Voktor
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Foto, filmproduksjon, fortellerteknikk, dokumentarfilm, filmredigering/klipp 
Telefon: 51 83 16 84
E-post: hans.voktor@uis.no

Førsteamanuensis Cato Wittusen
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Filmteori, estetikk, språkfilosofi, fenomenologi og humanvitenskapenes vitenskapsfilosofi
Telefon: 51 83 15 07 / mobil 47 85 41 69
E-post: cato.wittusen@uis.no

Førsteamanuensis Nadine Zoghbi
Institutt for medie- og samfunnsfag
Kompetanseområder: Lyddesign til film, filmmusikk komposisjon, musikkopptak, lydproduksjon
Telefon: 51 83 16 65 / mobil 45 88 98 58