MENY

Mediekontaktar ved Universitetet i Stavanger

Våre rådgjevarar hjelper journalistar å finne korrekt informasjon eller rett person å snakke med.

Obs! Ved spesielle hendingar og krisesituasjonar vil det bli oppretta eigne informasjonstelefonar for presse. Nummera som då vil bli brukt er 51 83 38 01, 47 61 56 10 og 48 29 20 90. 

Anne Selnes
Direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt
Mobil: 951 96 107
E-post: anne.selnes@uis.no 

Karen Anne Okstad
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 30 47, mobil: 905 59 778
E-post: karen.a.okstad@uis.no


Det teknisk-naturvitskaplege fakultetet

Leiv Gunnar Lie
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 30 32, mobil: 920 77 057
E-post: leiv.g.lie@uis.no

Kjersti Riiber

Kommunikasjonsrådgjevar, Det nasjonale IOR-senteret
Mobil: 995 00 701
E-post: kjersti.riiber@uis.no


Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora

Elin Nyberg
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 30 75, mobil: 971 10 920
E-post: elin.nyberg@uis.no

Anja Kristin Bakken
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 29 86, mobil: 482 00 284
E-post: anja.k.bakken@uis.no

Mari Løvås - i permisjon fram til februar 2021
Kommunikasjonsrådgjevar
Mobil: 47 90 33 28
E-post: mari.lovas@uis.no

Kristin Vestrheim Cranner
Kommunikasjonsrådgjevar
Kunnskapssenter for utdanning & FILIORUM - Senter for barnehageforskning
Mobil: 932 43 872
E-post: kristin.v.cranner@uis.no

Fakultet for utøvende kunstfag

Agnete in't Veld Bendiksen
Kommunikasjonsrådgjevar
Mobil: 48228081
E-post: agnete.i.bendiksen@uis.no

 

Det samfunnsvitskaplege fakultetet

Benedicte Pentz
Kommunikasjonsrådgjevar 
Direkte telefon: 51 83 41 59, mobil: 416 82 746
E-post: benedicte.pentz@uis.no

 

Det helsevitskaplege fakultetet 

Cathrine Sneberg
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 27 19, mobil: 930 45 491
E-post: cathrine.sneberg@uis.no 

Benedicte Pentz
Kommunikasjonsrådgjevar 
Direkte telefon: 51 83 41 59, mobil: 416 82 746
E-post: benedicte.pentz@uis.no

 

Handelshøgskolen ved UiS

Benedicte Pentz
Kommunikasjonsrådgjevar 
Direkte telefon: 51 83 41 59, mobil: 416 82 746
E-post: benedicte.pentz@uis.no

 

Arkeologisk museum

Ragnhild Nordahl Næss
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 26 32, mobil: 917 10 238
E-post: ragnhild.n.ness@uis.no
 

Læringsmiljøsenteret

Torunn Helene Fredriksen
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 29 64
E-post: torunn.helene.fredriksen@uis.no

Ina Midttveit
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 995 94 188
E-post: ina.midttveit@uis.no

Maria Gilje Strand
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 30 96, mobil: 979 822 68
E-post: maria.g.strand@uis.no


Lesesenteret

Trond Egil Toft
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 51 83 31 38, mobil: 906 62 489
E-post: trond.e.toft@uis.no

Elisabeth Rongved
Kommunikasjonsrådgjevar
Direkte telefon: 
51 83 32 06
E-post: 
elisabeth.rongved@uis.no