MENY

Universitetsleiinga ved UiS

Leiargruppa ved UiS består av rektor, prorektor for forsking, prorektor for utdanning, prorektor for innovasjon og samfunn, direktør for organisasjon og infrastruktur, dekanane ved dei seks fakulteta, direktør ved Arkeologisk museum, direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt og studentleiaren.

  • Klaus Mohn er rektor ved Universitetet i Stavanger

    Rektor

    Klaus Mohn er rektor ved Universitetet i Stavanger

    E-post: klaus.mohn@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 56 
    Mobil: 915 34 814

  • Merete Vadla Madland er prorektor for forsking ved UiS

    Prorektor for forsking

    Merete Vadla Madland er prorektor for forsking ved Universitet i Stavanger og fungerande rektor i hans fråvære. 

    E-post: merete.v.madland@uis.no
    Tlf.: 51 83 22 53
    Mobil: 913 86 589

  • Astrid Birgitte Eggen er prorektor for utdanning ved UiS

    Prorektor for utdanning

    Astrid Birgitte Eggen er prorektor for utdanning ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: astrid.b.eggen@uis.no
    Tlf.: 51 83 10 23
    Mobil:

  • Rune Dahl Fitjar er prorektor for innovasjon og samfunn ved UiS

    Prorektor for innovasjon og samfunn

    Rune Dahl Fitjar er prorektor for innovasjon og samfunn ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: rune.d.fitjar@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 62
    Mobil: 

     

  • Ole Ringdal er direktør for organisasjon og infrastruktur

    Direktør for organisasjon og infrastruktur

    Ole Ringdal er direktør for organisasjon og infrastruktur ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: ole.ringdal@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 01
    Mobil: 482 56 960

  • Kristin Akerjordet er Dekan ved Det helsevitskapelege fakultet

    Dekan ved Det helsevitskapelege fakultet

    Kristin Akerjordet er dekan ved Det helsevitskapelege fakultet ved UiS.

    E-post: kristin.akerjordet@uis.no
    Tlf.: 51 83 41 09 
    Mobil: 976 84 581

  • Gro Ellen Mathisen er dekan ved Det samfunnsvitskapelege fakultet

    Dekan ved Det samfunnsvitskapelege fakultet

    Gro Ellen Mathisen er dekan ved Det samfunnsvitskapelege fakultet ved UiS.

    E-post: gro.e.mathisen@uis.no 
    Tlf.: 51 83 37 69 
    Mobil: 41 47 11 27

  • Øystein Lund Bø er dekan ved Det teknisk-naturvitskapelege fakultet

    Dekan ved Det teknisk-naturvitskapelege fakultet

    Øystein Lund Bø er dekan ved Det teknisk-naturvitskapelege fakultet ved UiS.

    E-post: oystein.l.bo@uis.no
    Tlf.: 51 83 17 01
    Mobil: 974 09 612

  • Elaine Munthe er dekan ved Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora

    Dekan ved Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora

    Elaine Munthe er dekan ved Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora ved UiS.

    E-post: elaine.munthe@uis.no
    Tlf.: 51 83 35 30
    Mobil: 402 40 252

  • Morten Wensberg er dekan ved Fakultet for utøvande kunstfag.

    Dekan ved Fakultet for utøvande kunstfag

    Morten Wensberg er dekan ved Fakultet for utøvande kunstfag ved UiS.

    E-post: morten.wensberg@uis.no
    Tlf.: 51 83 40 76 
    Mobil: 926 11 212

  • Ola Kvaløy er dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Dekan ved Handelshøgskolen ved UiS

    Ola Kvaløy er dekan ved Handelshøgskolen ved UiS. 

    E-post: ola.kvaloy@uis.no
    Tlf.: 51 83 15 82
    Mobil: 995 20 414

  • Ole Madsen er museumsdirektør ved Arkeologisk museum

    Museumsdirektør

    Ole Madsen er museumsdirektør ved Arkeologisk museum.

    E-post: ole.madsen@uis.no
    Tlf.: 51 83 26 23
    Mobil: 409 21 287

  • Anne Selnes er direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt ved UiS

    Direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt

    Anne Selnes er direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt ved Universitetet i Stavanger.

    E-post: anne.selnes@uis.no
    Tlf.: 51 83 30 15
    Mobil: 951 96 107

  • Joachim Børlie er leiar for StOr, studentorganisasjonen ved UiS.

    StOr-leiar

    Joachim Børlie er leiar for StOr, studentorganisasjonen ved UiS.

    E-post: leder@stor.uis.no
    Tlf.: 51 83 24 00
    Mobil: 917 97 664