Studieårskalender for studenter ved Fakultet for utøvende kunstfag

Studieårskalenderen endrer seg hvert studieår. Her vil du finne informasjon for studieåret 2023/2024. Det kan bli endringer på innhold i prosjektukene, men strukturen på ukene vil være gjeldende.

Publisert Sist oppdatert

Studieårskalender 2023/2024

For studieåret 2023/2024 er følgende fastsatt.

Dirigentuka, Bjergsted 7. - 11. august (forkurs 5. - 6. august). Dirigentuka er obligatorisk for Digitale dirigentstudenter og studenter på ConductIT.

Semesterstart UK med informasjonsmøter for studenter 14. - 18. august. Inspirasjonsforedrag torsdag 17. august kl. 12.00 - 14.00 og workshops fredag 18. august kl. 12.00 - 14.00.

Fadderarrangementer 14. - 18. august.

Offisiell åpningsseremoni på campus Bjergsted tirsdag 15. august kl. 14.00 - 15.00 (Eikenes-salen). Grilling i parken kl. 15.00.

Øreuka for 1. klasse bachelorstudenter musikk (jazz) 23. - 25. august.

Undervisningsstart PPU.

Konteeksamener fra vår 2023: uke 34 - 37.

Inspirasjonsdager/tverrfaglig aktivitet 21. august kl. 09.30 - 15.30 (Zetlitz-salen, Stavanger konserthus) og 22. august kl. 09.30 - 14.30 (Bjergsted).

Slagverkprosjekt med slagverkklasser fra Stockholm og Stuttgart 2. - 8. september (Eikenes-salen og 1302).

Kurs i akademisk skriving for 1. klasse BA musikk 30. august kl. 09.15 - 11.00 (Hetland-salen).

Teori- og gehørtest for 1. klasse BA musikk + årsstudium 31. august og 1. september kl. 09.00 - 11.30 (rom 5115).

Disputas v/ Kristoffer Berre Alberts torsdag 31. august (Eikenes-salen).

Kurs i folkemusikk/-dans v/ Ole Bull-akademiet for 1. klasse bachelorstudenter.

Slagverkprosjekt med slagverkklasser fra Stockholm og Stuttgart 2. - 8. september (Eikenes-salen og 1302) med konsert torsdag 7. september kl. 19.00 (Eikenes-salen).

2. klasse BA dans: Intensive Dance in Context II + gjestelærer i teknikk.

Praksisuke PPU.

MA-studenter dirigering i Harstad 11. - 15. september.

Gjestelærer dans 2. klasse BA.

Slagverkklassen til Stuttgart 12. - 17. september.

Praksisuke PPU.

DigJazz-samling 16. - 17. september (Hetland-salen ++).

UTSATT: Ryddedag på fakultetet mandag 11. september.

Bjergsted Brass Festival 2023 ("Small Brass") med konserter hele uka (Eikenes-salen, Fartein Valen og St. Petri).

Jazzprosjekt 18. - 21. september (Hetland-salen): Forberedelser tverrfaglig prosjekt.

"Exploring Art Song" i Kokkola, Finland (Nordplus-prosjekt) 18. - 24. september.

Sangere klassisk: Mesterklasse med Micaela Carosi og Salvatore Scinaldi v/ Elizabeth Norberg-Schulz, 22. - 25. september (rom 1115).

Prosjekt med Are Sandbakken 26. - 29. september.

Foredrag/workshop v/ Are Sandbakken onsdag 27. september kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

UTGÅR: "Klassisk onsdag" 27. september kl. 19.00 (The Garden).

Kurs i akademisk skriving for 1. klasse dans + PPU 28. september kl. 14.15 - 16.00 (rom 5115/6104).

Masterforum 28. september kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

"Low Brass" workshop i Vicenza, Italia (Erasmus+) 27. september - 1. oktober.

MA-studenter dirigering i Bergen 2. - 6. oktober.

PPU: Praksisorientering i kulturskolene/observasjon.

Bjergsted blåseensemble: Forberedelse til uke 41 onsdag 4. oktober kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Bjergsted messingensemble: Høytidsgudstjeneste i St. Petri kirke søndag 8. oktober kl. 11.00 (øving fredag 6. oktober kl. 12.00 - 14.00 i Eikenes-salen).

Dans: skriveuke.

PPU: Selvstudiumsuke.

Bjergsted blåseensemble 9. - 12. oktober kl. 10.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Konsert Bjergsted blåseensemble og dirigentklassen v/ Morten Wensberg torsdag 12. oktober kl. 18.00 (Eikenes-salen).

Jazz workshop/prosjekt 9. - 12. oktober kl. 09.00 - 16.00 (Hetland-salen ++) med professor v/ NTNU Nils Olav Johansen.

Jazz-konsert torsdag 12. oktober kl. 19.30 (Hetland-salen).

Fløytestudenter: Orgelnatt i Stavanger konserthus lørdag 14. oktober.

Disputas v/ Vidar Kvamme Schanche fredag 13. oktober (Eikenes-salen).

PPU: Praksisuke (Kulturskole).

"Vakkert og Virtuost" tirsdag 17. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Foredrag/workshop v/ Malin Kristine Graesse onsdag 18. oktober kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Ensemblekonsert med celloklassen lørdag 21. oktober kl. 18.00 (Eikenes-salen).

Prosjekt med Are Sandbakken 24. - 27. oktober.

PPU: Undervisnings- og praksisuke (Kulturskole).

Forberedelser til kabaretprosjekt i uke 46 v/ Elizabeth Norberg-Schultz.

Operaprosjekt Dido og Aeneas med UiB v/ Bettina Smith 27. oktober - 3. november.

Konsert med celloklassen tirsdag 24. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Orkesterstudielaug v/ PK Svensen onsdag 25. oktober kl. 12.00 - 16.15 (Eikenes-salen).

Masterforum 26. oktober kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

Disputas v/ Kristian Thunestvedt Evjen onsdag 25. oktober (Hetland-salen).

Operaprosjekt Dido og Aeneas med UiB v/ Bettina Smith 27. oktober - 3. november. Operaforestillinger 2. november kl. 19.30 og 3. november kl. 18.00 (Eikenes-salen).

PPU: Praksisuke.

"Flautissimo" - Konsert med fløytestudentene mandag 30. oktober kl. 19.30 (Storækre-salen).

Kammermusikk-konsert tirsdag 31. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Orkesterstudielaug v/ PK Svensen onsdag 1. november kl. 12.00 - 16.15 (Eikenes-salen/2109).

Siddis Brass 3. og 4. november (Eikenes-salen/Hetland-salen/2109).

Bjergsted-konferansen torsdag 9. november 2023.

Dans 1. og 2. klasse BA: Tverrfaglig prosjekt.

Tromboneaften tirsdag 7. november kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Foredrag/workshop v/ jazz onsdag 8. november kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

DigJazz-samling 10. - 12. november.

Tverrfaglig prosjekt hele uka.

Stipendatkonsert v/ Héloïse Baldelli tirsdag 14. november kl. 19.30.

Bjergsted Messingensemble, prøve til julekonsert - tirsdag 14. november kl. 14.00 - 16.00 (Eikenes-salen).

ConductIT-samling 17. - 19. november (Eikenes-salen).

Forestilling tverrfaglig prosjekt 18. november (Fartein Valen, Stavanger konserthus).

Tverrfaglig prosjekt hele uka.

Jazzprosjekt m/ Marius Neset.

Forestilling tverrfaglig prosjekt 23. november kl. 19.00 (Eikenes-salen) og 25. november kl. 12.00 og kl. 16.00 (Bjergsted, med avslutning i Eikenes-salen).

Studentaktivitet Voices of Women 22. og 23. november (Ramsland og Tromsø).

"Vakkert og Virtuost" tirsdag 28. november kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Konsert med Bjergsted Vokalensemble torsdag 30. november (Storækre-salen).

Slagverkkonsert fredag 1. desember kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: prøver til julekonsert onsdag 29. november og fredag 1. desember kl. 12.00 - 14.00 (2109).

Semesterprøver slagverk fredag 1. desember (Eikenes-salen) + øvelser 29. og 30. november.

Masterforum 30. november kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

Teorieksamener + utøvende eksamener musikk + PPU (innleveringer og hjemmeeksamen) + Dans: semestervurdering i teknikk.

Prosjekt med Are Sandbakken 4. - 7. desember.

Semesterprøver treblås mandag 4. desember kl. 14.15 - 18.00 (Eikenes-salen).

Semesterprøver messing tirsdag 5. desember kl. 12.00 - 19.00 (Eikenes-salen).

Semesterprøver/klaveraften tirsdag 5. desember kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Symfoniorkester/Bjergsted Blåseensemble: Prøve til julekonsert onsdag 6. desember kl. 12.00 - 15.00 (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: Prøve til julekonsert fredag 8. desember kl. 11.45 - 13.15 (Eikenes-salen).

Sangernes julekonsert v/ Elizabeth Norberg-Schultz, søndag 10. desember kl. 14.00 (Skur 2) + prøver 8. og 9. desember.

Bjergsted Jazzensemble: Øvinger til julekonsert.

Teorieksamener + utøvende eksamener musikk + PPU (innleveringer og hjemmeeksamener).

Semesterprøver/eksamener sang tirsdag 12. desember (2109).

Dans: Skriveuke.

Universitetets julekonsert lørdag 16. desember kl. 18.00 (St. Petri) + øvelser hele uka.

Bjergsted Jazzensemble: Julekonsert 13. desember kl. 20.00 (Spor 5). Øvinger hele uka.

Julekonsert messing mandag 11. desember kl. 12.30 (Skipper Worse).

Samling ConductIT 5. - 7. januar 2024 (Eikenes-salen).

Dans 2. klasse BA: Intensive Community Dance 3. - 5. januar.

Samling Digitale dirigentstudier 12. - 14. januar (Eikenes-salen).

Ryddedag på fakultetet mandag 8. januar.

Bjergsted Blåseensemble: prøve til barnehagekonsertene onsdag 10. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve fredag 12. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Utøvende eksamener Masterprosjekt + PDM.

BA jazz og dans 1. klasse: Tverrfaglig improvisasjonsprosjekt m/ visning fredag 19. januar.

BA dans 2. klasse: Community Dance project.

Jazz-prosjekt med Marius Neset.

Dig.jazz-samling 19. - 21. januar.

Konteeksamener fra høst 2023: uke 4 - 7.

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøver 23. januar kl. 14.00 - 16.00 og 26. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Bjergsted Blåseensemble: Prøver til barnehagekonsertene 24. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Masterforum 25. januar kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

PPU: Praksisuke.

Bjergsted Blåseensemble: Prøve til barnehagekonsertene 31. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve 2. februar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Barnehageprosjekt Bjergsted blåseensemble og dirigentstudenter: Prøve mandag 5. februar kl. 09.30 - 11.30 og generalprøve kl. 12.00 (Eikenes-salen). Barnehagekonserter 6. - 8. februar kl. 10.00 og kl. 12.00 (Eikenes-salen).

Selvstudiumsuke for jazzstudentene.

NM i Brass 9. og 10. februar.

Deler av klassisk avdeling: Prosjekt med Are Sandbakken 13. - 16. februar.

Sang- og klaverstudenter: Liedseminar med Are Sandbakken 15. og 16. februar.

Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver Carmina Burana onsdag 14. februar kl. 15.00 - 18.00. Treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen) og strykere (2109).

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve fredag 16. februar kl. 12.00 - 14.00 (2109).

PPU: Praksisuke.

"Vakkert og virtuost" tirsdag 20. februar kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver Carmina Burana onsdag 21. februar kl. 15.00 - 18.00. Treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen) og strykere (2109).

CREO-konferanse om scenekunstmedisin torsdag 22. februar (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøver fredag 23. februar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Masterforum 22. februar kl. 15.00 - 17.00 (Ramsland).

BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn onsdag 21. februar.

UTGÅR: Orkesterprosjekt klassisk i samarbeid med UiA

BA dans 1. og 2. klasse: Research week med morning class.

MA-studenter dirigering i Horten 26. februar - 2. mars.

PPU: selvstudiumsuke.

Jazzprosjekt med Marius Neset.

Konsert med celloklassen tirsdag 27. februar kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Ingen ordinær undervisning. Flere studenter er involvert i opptaksuken.

BA dans 1. og 2. klasse: Research week med morning class.

PPU: Praksisuke.

Åpen dag UiS 5. mars på campus Ullandhaug.

BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 6. mars.

Bjergsted Orkesterstudielaug: prøve Carmina Burana 13. mars kl. 15.00 - 18.00 (Eikenes-salen).

Carmina Burana 15. - 18. mars (Stavanger konserthus).

BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 13. mars.

Cello- og klaverkonsert m/ Jaakko Pulakka & Fernando Cruz tirsdag 12. mars kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve onsdag 13. mars kl. 12.00 - 13.30 (Eikenes-salen).

Kammermusikk-konsert torsdag 14. mars kl. 19.30 (Eikenes-salen).

NM janitsjar 15. og 16. mars (Trondheim).

BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 14. mars kl. 12.00-14.00 (Hetlandsalen).

Kammermusikkfestival 18. - 22. mars (ensembleeksamener klassisk). Kammermusikk-konkurranse fredag 22. mars kl. 13.00 (Eikenes-salen).

Sangstudenter årsstudium + sangere BA 1. og 2. år: Eksamen i tidligmusikk, tirsdag 19. mars kl. 18.00 i Stokka kirke (Generalprøve fra kl. 16.00).

Carmina Burana 15. - 18. mars (Stavanger konserthus).

BA dans 1. og 2. klasse: Årsprøve i teknikk.

Avgangsforestilling dans 20. og 21. mars.

MA dirigering i Trondheim 18. - 22. mars.

PPU: Praksisuke.

BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 20. mars, konsert 21. mars.

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve onsdag 20. og 21. mars kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).

Masterforum 21. mars kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

Ingen ordinær undervisning, men instrumentundervisning kan avtales.

Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prosjekt. Prøver 2. april kl. 14.00 - 16.00, 3. og 4. april kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen). Konsert 4. april (Nysæter kirke, Stord).

BA dans 1. og 2. klasse: Morning class + koreografiprosjekt 3. - 5. april.

PPU: Praksisuke.

Prøver til operakafé 5. - 8. april kl. 11.00 - 19.00 (2109).

BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen tirsdag 2. april kl. 12.00-14.00 (2109).

BA dans 1. og 2. klasse: Morning class + koreografiprosjekt.

PPU: Praksisuke.

Prøver til operakafé 8. april kl. 11.00 - 19.00 (2109/Eikenes-salen) og fredag 12. april kl. 15.00 - 19.00 (Eikenes-salen). Operakafé tirsdag 9. april kl. 19.30 (Sandnes kulturhus) og lørdag 13. april kl. 14.00 (Stavanger Konserthus).

Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver onsdag 10. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (Eikenes-salen).

Slagverkøvelser 12. - 17. april (Eikenes-salen).

Dig.jazz-samling 13. og 14. april (Hetland-salen++).

BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen tirsdag 9. april kl. 09.30-11.30 (Eikenes-salen).

Workshop for UK-studenter tirsdag 9. april kl. 12.15-14.00 i søknadsskriving til legater og stipender (Biblioteket, Bjergsted).

BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.

Jazz: Eksamener ensemble/hovedinstrument 16. og 17. april (Blyge Harry).

PPU: Praksisuke.

Slagverkøvelser 12. - 17. april (Eikenes-salen).

"Vakkert og virtuost" tirsdag 16. april kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver onsdag 17. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (2109).

Messingensemble og dirigentklassen: Prøver "Mahler 5" fredag 19. april kl. 12.00 - 15.00 (Eikenes-salen).

RM skolekorps 20. og 21. april (Eikenes-salen, Hetlandsalen, kantineområdet ++).

BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 18. april kl. 09.30-11.30 (Eikenes-salen).

BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.

Konsert med celloklassen tirsdag 23. april kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Bjergsted Orkesterstudielaug: seksjonsprøve onsdag 24. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (2109).

Masterforum 25. april kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).

BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 25. april kl. 12.00-14.00 (Eikenes-salen).

Mai-jazz 3. - 8. mai 2024. Prosjekt for de som er involverte.

Orkesterprosjekt med Are Sandbakken 29. og 30. april og 2. mai kl. 09.30 - 14.30 (Eikenes-salen). Generalprøve fredag 3. mai kl. 09.30-14.30 og konsert kl. 19.30 (Eikenes-salen).

BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.

Eksamen Digitale dirigentstudier 3. - 5. mai (Hetland-salen/Eikenes-salen).

Mai-jazz 3. - 8. mai 2024.

Jazz: Prosjekt med Marius Neset.

BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.

BA dans 1. og 2. klasse: Sommerforestilling 14. - 16. mai.

Blåsere: Eksamensforberedende konsert onsdag 15. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Avslutningsseremoni UK fredag 24. mai kl. 13.00 (Eikenes-salen).

Bjergstedfestival hele uka. Åpen dag lørdag 25. mai kl. 11.00 - 15.00.

BA dans 1. og 2. klasse: Skriveuke. 3. klasse: Visning soloprosjekt.

Jazz: Eksamenskonserter 21. - 23. mai (Spor 5).

Klaveraften tirsdag 21. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Blåsere: Eksamensforberedende konsert onsdag 22. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).

Eksamen ConductIT 24. - 26. mai (Eikenes-salen).

Bjergstedfestival hele uka.

PPU: Muntlig eksamen i pedagogikk 10. - 12. juni.

Kanskje du også er interessert i

Studier

ved Fakultet for utøvende kunstfag

Konserter og forestillinger

ved Fakultet for utøvende kunstfag

Studentsiden

for studenter på campus Bjergsted