Hopp til hovedinnhold

Mediekontaktar på UiS

Våre rådgjevarar hjelper journalistar å finne informasjon eller rett person å snakke med.

Publisert: Endret:

Avdeling for kommunikasjon og samfunnskontakt (AKS)

AKS er avdelinga for kommunikasjon og samfunnskontakt på institusjonsnivå. Pressekontakt er ei av oppgåvene våre.

Anne Selnes

Direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt.

Mobil: 951 96 107.

E-post: anne.selnes@uis.no

Leiv Gunnar Lie

Kommunikasjonsrådgjevar

Kontor: 51 83 30 32

Mobil: 920 77 057

E-post: leiv.g.lie@uis.no

Elin Nyberg

Kommunikasjonsrådgjevar

Kontor: 51 83 30 75

Mobil: 971 10 920

E-post: elin.nyberg@uis.no

Karen Anne Okstad

Kommunikasjonsrådgjevar

Kontor: 51 83 30 47

Mobil: 905 59 778

E-post: karen.a.okstad@uis.no

Benedicte Pentz

Kommunikasjonsrådgjevar

Kontor: 51 83 41 59

Mobil: 416 82 746

E-post: benedicte.pentz@uis.no

Fakultet, senter og museum

Arkeologisk museum, fakulteta og fleire senter har sine eigne mediekontakter.

Arkeologisk museum

Ragnhild Nordahl Næss

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 26 32, mobil: 917 10 238

E-post: ragnhild.n.ness@uis.no

Det helsevitskaplege fakultetet

Cathrine Sneberg

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 27 19, mobil: 930 45 491

E-post: cathrine.sneberg@uis.no

Det samfunnsvitskaplege fakultetet

Live Kolstad Kvalsvik

Rådgjevar

Mobil: 4049 8395

E-post: live.kvalsvik@uis.no

Astri Drottning

Kommunikasjonsrådgjevar

E-post: astri.drottning@uis.no

Det teknisk-naturvitskaplege fakultetet

Marita Omdal

Kommunikasjonsrådgjevar

Mobil: 930 30 976

E-post: marita.omdal@uis.no

Kjersti Riiber

Kommunikasjonsrådgjevar, Det nasjonale IOR-senteret

Mobil: 995 00 701

E-post: kjersti.riiber@uis.no

Handelshøgskolen ved UiS

Silje Marnburg Ellefsen

Kommunikasjonsrådgjevar

Mobil: 404 70 450

E-post: silje.m.ellefsen@uis.no

Fakultet for utdanningsvitskap og humaniora

Anja Kristin Bakken

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 29 86, mobil: 482 00 284

E-post: anja.k.bakken@uis.no

Mari Løvås - i permisjon fram til 23. februar 2021

Kommunikasjonsrådgjevar

Mobil: 47 90 33 28

E-post: mari.lovas@uis.no

Fakultet for utøvande kunstfag

Agnete in't Veld Bendiksen

Kommunikasjonsrådgjevar

Mobil: 48228081

E-post: agnete.i.bendiksen@uis.no

Læringsmiljøsenteret

Maria Gilje Strand

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 30 96, mobil: 979 822 68

E-post: maria.g.strand@uis.no

Lesesenteret

Trond Egil Toft

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 31 38, mobil: 906 62 489

E-post: trond.e.toft@uis.no

Elisabeth Rongved

Kommunikasjonsrådgjevar

Direkte telefon: 51 83 32 06

E-post: elisabeth.rongved@uis.no

Kunnskapssenter for utdanning (KSU) og Filiorum

Kristin Vestrheim Cranner

Kommunikasjonsrådgjevar

Mobil: 932 43 872

E-post: kristin.v.cranner@uis.no

Tilbake til Presserom